והנה זה קורה שוב: ישראל נערכת למלחמה   Leave a comment


מאת: שירה סורקו-רם

בכל מתקפה עתידית על ישראל, כוונת התוקפים תהיה להחזיק את ישראל תחת אש עזה ומתמשכת במשך שבועות או אולי אף חודשים – ובכך להגביל את כל תושבי ישראל לשהייה מתמדת במקלטים, דבר שיגרום לממשל הישראלי שילך וייחלש עקב בהלת התושבים, לקבל החלטות שגויות ומוטעות, לטובת התוקפים כמובן…


0910-kids in emergency drill

ילדי ישראל השתתפו בתרגיל חירום בן חמישה ימים, כנגד מתקפות טילים

השייח חסן נסראללה, מנהיג החיזבאללה, נמצא במחבוא מאז מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006, משום שהוא פוחד כי יירצח. הוא וארגונו אינם מהווים עדיין מעצמה, כפי שהוא עצמו אולי נוטה לחשוב… אילו ארה"ב ואירופה היו עומדות כראוי נגדו ונגד ארגון הטרור שהוא עומד בראשו, מקומו בהיסטוריה העולמית היה וודאי מסתיים די מהר. אך כאשר אנחנו רואים נציגי ממשל אמריקאיים רשמיים, כגון ג'והן ברנן, יועץ הנשיא אובמה לענייני לוחמה בטרור וביטחון פנימי, דנים ומתחבטים ללא הרף בשאלת הערך הצפוי "מבנייתם וחיזוקם של הגורמים היותר מתונים בתוך ארגון החיזבאללה", אזי ברור שהנציגים הללו, בתמימותם או סכלותם, רק מגבירים את זרימת האדרנלין בפלסטינאיםש"לוחמי החירות", ותו לא.ש

באשאר אל-אסאד, נשיא סוריה, ביטא בשמחה רבה את תפיסתו לגבי האזור, שבעיניו נראה כאילו הוא עובר עכשיו "שינוי עידן", כחלק מתהליך שלדעתו עובר על המזה"ת כולו, ובעצם גם על כל העולם. על פי חזונו זה, הוא טרח לשרטט ציר-ברית חדש הכולל את סוריה, לבנון, איראן, תורכיה ורוסיה. הוא הסביר שכל המדינות הנזכרות מהדקות את הקשרים ביניהן בכל תחום, גם במשאבים כגון קווים לאספקת גז ונפט, מסילות ברזל, רשת כבישים ומערכות לשינוע חשמל. (ג'רוזלם פוסט, 28 במאי 2010).

בנאומו, אסאד המשיך והסביר שבעולם מתחוללת שוב "מלחמה קרה" חדשה, ולשיטתו זוהי רק תגובה טבעית לניסיונה של ארה"ב לשלוט בעולם. (אייביד)

אין ספק שהג'יהאדיסטים הללו אכן מודעים לחולשותיהם בהשוואה לארה"ב ואולי גם לישראל, אך הם בכל זאת מאמינים שבזכות שילוב של רצונם העז, החלטיותם וסבלנותם, הם ינצחו בסופו של דבר במאבקם נגד ישראל תחילה, והמערב כולו לאחר מכן. (אייביד)

אך ישנו נושא אחד ראוי לציון: בכל מלחמות ישראל עד היום, אף אומה ערבית או תנועת טרור לא העזה לעשות שימוש בנשק ביולוגי כנגד ישראל.

ייתכן שהסיבה העיקרית נעוצה בכך שהם משערים כי ישראל מחזיקה ביכולת ובנשק גרעיניים, אף שישראל מעולם לא אישרה או דחתה השערה זו. אך החשש מנשק כזה בידיה של ישראל הוא וודאי החסם העיקרי כנגד שימוש בנשק כלשהו להשמדה המונית כנגד "האויב הציוני" עד היום.

מצרים עומדת בימים אלה בראש שְׁדֻלָּה ערבית באו"ם, שמטרתה "להפוך את המזה"ת לאזור נקי מנשק גרעיני".

גוש דן, בו מתגוררת רבע מן האוכלוסייה, "ייפגע במלחמה הבאה, אולי אף ייפגע קשה ולעיתים קרובות".

דוד הורוביץ, עורך הג'רוזלם-פוסט

אך מה הוא המניע האמיתי שמאחורי היוזמה המצרית? להכריח את ישראל לוותר על הנשק הגרעיני שלה. לא מפתיע שנשיא ארה"ב, אובמה, גם הוא תומך נלהב של פירוז המזה"ת מנשק גרעיני, אך לפי דבריו הוא אינו מרוצה מכך שהאו"ם מתמקד אך ורק בישראל.

0910-Gas Masks
אזרחי ישראל מקבלים את ערכות האב"כ,
ללא הגבלה של מספר הנפשות במשפחה…

אילוץ ישראל לוותר על הנשק הגרעיני שלה, יציב אותה חסרת הגנה כנגד מדינות כגון איראן וסוריה, שאמנם הביעו "הסכמה רשמית" לפירוז גרעיני שכזה, אך ממשיכות לייצר נשק גרעיני במתקנים נסתרים, עם מניע אחד בלבד.

המשמעות המקראית

קריאה מחזורית של הכתובים מידי שנה בשנה מעניקה לקורא מידע והבנה מתמשכים לגבי הדרך בה אלוהים התייחס לעם ישראל בעבר, וכיצד הוא ימשיך להתייחס אליו גם בעתיד. למשל, אני מוצאת בדבר אלוהים, שבכל פעם שעם ישראל חטא, אלוהים הרים את "מטריית ההגנה שלו" ממנו, והאויבים פלשו לארץ בשטף. כשעמו שב אליו, אדוני הקשיב לקריאתם ולתחינתם, והושיע אותם מכף צריהם.

נראה לי שאם אדם אינו מקפיד להגות בדבר אלהים, ממש "להספיג" את עצמו בכתוב עד כדי כך שהדבר הופך להיות חלק ממהותו, עקרונות יסוד מקראיים עשויים להיראות טיפשיים, אולי אפילו פרימיטיביים – ולא רק לאנשי העולם, אלא אף למאמינים רבים.

לדוגמא: הכתובים מלמדים בברור שמלחמה באה תמיד לאחר חטא. עיקרון-האמת הזה מודגש בכתובים חזור והדגש – בספר יהושע, ספר שופטים, ספרי מלכים ודברי-הימים – שלא לדבר על משה ועל הנביאים, שחזרו והתריעו שחטאי העם יביאו לחורבן האומה.

"וְהָיָה אִם-שָׁמוֹעַ תִּשְׁמַע בְּקוֹל יְהוָֹה אֱלֹהֶיךָ… יִתֵּן יְהוָֹה אֶת-אֹיְבֶיךָ הַקָּמִים עָלֶיךָ נִגָּפִים לְפָנֶיךָ …" (דבר' כ"ח 1,7)

"וְהָיָה אִם-לֹא תִשְׁמַע בְּקוֹל יְהוָֹה אֱלֹהֶיךָ… יִתֶּנְךָ יְהֹוָה נִגָּף לִפְנֵי אֹיְבֶיךָ" (דבר' כ"ח 15, 25).

ישראל: דוגמא ומופת לדרך בה ינהג אלוהים עם כל העמים

והינה לנו אמת מידה אלוהית נוספת: אדוני עושה שימוש בגויי הארץ, בעמים, להעניש את ישראל על חטאיו. אבל, וזהו אבל באלף רבתי, אדוני מעניש לאחר מכן את אותם עמים עצמם, על כך שתקפו את עמו, את ישראל!

משפטו של אלוהים משפט צדק הוא, כי הוא עצמו שופט בצדק, וצדקתו מכריזה את העיקרון הבא: "כִּי בַּמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר אַתֶּם שׁוֹפְטִים תִּשָּׁפְטוּ" (מתי ז' 2). ולכן, אומות העולם המרושעות – אף כי שימשו לאלוהים ככלי להענשת עם ישראל החוטא, אין ספק שהן עצמן תישפטנה על פי אותה אמת מידה – והן תמצאנה חייבות! האם ארה"ב צדקנית יותר מישראל? האם מצרים, בריטניה הגדולה, גרמניה או ארגון האו"ם כולו צדקנים יותר מישראל?

סוריה ואיראן מספקות לחיזבאללה רקטות וטילים בעלי טווח גדל והולך. אנחנו נמצאים עכשיו בשלב בו החיזבאללה מחזיק במספר גדול יותר של טילים משיש לממשלות נבחרות בעולם.

שר ההגנה האמריקאי, רוברט גייטס

0910-Hebrew Chart

אחת הסיבות שדבר אלוהים יורד לפירוט שכזה אודות התייחסותו של אלוהים לעמו האהוב ישראל,  היא משום שהוא מעוניין שאומות העולם גם הן תבנּה את עקרונותיו – אמת המידה של אלוהים ביחסו לישראל משמשת כאמת המידה שלו ביחסו למין האנושי כולו. ישראל משמש עבורו כדוגמא, כמשל וכמופת. אלוהים מגן, מטפח ומעניק שגשוג לאלה האוהבים אותו, ומעניש את אלה המפנים לו עורף.

הרי זוהי אמת כה פשוטה, של שחור ולבן, ומהווה גלולה מרה, שבני אנוש פשוטים מוצאים אותה לא רק קשה להבנה, אלא גם מתקשים בקבלתה. בכתובים ישנם מאות קטעים המחזקים ומאשרים את האמת הזו ככתבה וכלשונה. אך תודה לאל, אין זו כל האמת כולה. לאלוהים יש תכנית להעניק לעולמנו זה הזדמנות נוספת. הוא החליט לשפוך את רוח קודשו על המין האנושי כולו (על כל בשר), תוך פועל אחד ענק של רחמים וחמלה – ובכך לתת להם הזדמנות אחרונה לשמוע את הבשורה, להימלט מלפיתתה של מלכות החושך, ולהשיג, במקום זאת, חיי נצח. ראה יואל ב' 28.

העתיד הצפוי לישראל

הנביאים בתנ"ך מדברים לעיתים קרובות אודות "אחרית-הימים", ימים בהם יתרחשו בישראל מספר אירועי מפתח, לאו דווקא בסדר הבא, אך בחפיפה מסוימת בין רבים מהאירועים.

1. עם ישראל, הנפוץ בכל מקום, ישוב לארצו: ירמיהו ל"ב 37

2. אומות העולם תקומנה כנגד ישראל: זכריה י"ב, י"ד

3. עם ישראל יסבול מצוקות קשות עקב חטאיו. ראה ירמיהו ל' – אחד הפרקים הבוטים אך הברורים והחד-משמעיים ביותר בספר הכתובים כולו.

4. עם ישראל ייזעק לאלוהים: ראה הושע ה' 15

ש5. ישוע המשיח יתגלה לעיני עם-ישראל כולו: זכריה י"ב 10

6. עם ישראל ימלא אחר הקריאה שאלוהים קרא לו, להוות ברכה ואור-ישועה לעמים, כפי שהובטח לאברהם ולזרעו. ראה ישעיהו מ"ט 6, מה"ש י"ג 47 ורומים י"א 29.

7. אלוהי ישראל עצמו יקום ויושיע פיזית את עמו ישראל, וישמיד את האומות שקמו נגד ישראל: זכריה י"ד

כל אלה הן מילים קשות ביותר – הן לישראל והן לאומות העולם. התעלמות מהן לא תשנה מאומה.

0910-Soldiers Drill

חיילי צה"ל נטלו גם הם חלק בתרגיל הלאומי לשעת חירום, הגדול ביותר מסוגו שנערך עד היום בארץ.

התרגיל כלל תרגול הכנה לאפשרות של לוחמת אב"כ.

מאידך, למאמינים, לאלה ההולכים אחרי מלך-המלכים בכל ליבם, הן יהודים והן שאינם יהודים – נאמר בפירוש שלא לפחד ולא לדאוג ממאומה. למעשה, הכתובים אומרים לאלה בינינו שנולדו מחדש, להרים את ראשינו ולשמוח! גאולתנו קרובה היא!

הצרות והמצוקות הללו רק תיצורנה את ההזדמנות הגדולה ביותר מאז ומעולם, להביא את הבשורה לעולם כולו, ולראות תוצאות שלא היו כמותן בעבר.

ואלה שאכן יהיו ברכה לעם-ישראל, יבורכו בעצמם. ומאחר ודבר אלוהים עומד לנצח – גם ההבטחה הזו אמת ויציב היא – אתמול, היום ולעולמים!

מתוך:

http://www.maozisrael.org/site/PageServer?pagename=maoz_Hebrew_0910#1

פורסם י"ב אלול ה'תש"ע על ידי מאורעות היהודים ב-מדינה

תגים: ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s