קק"ל/בג"ץ – מצפצפים על עם ישראל, על התנ"ך ועל הרצל מייסדם   Leave a comment

הפרטת הקרקע למבחן בג"צ השבוע – יום ד', 11:00 בבוקר

הפרטת הקרקע מנוגדת לחוק יסוד!

הרשות המבצעת, ממשלת ישראל, החליטה, לפני כשנה וחודשיים, החלטה שערורייתית: להפריט את כל מקרקעי ישראל. הרשות המחוקקת, במקום למנוע מהלך זה – בהיותו מנוגד לחוק יסוד: מקרקעי ישראל – איפשרה לממשלה לממש את תוכניתה, וחוקקה חוק "עוקף חוק יסוד", אשר זכה לשם "תיקון מס' 7 לחוק מקרקעי ישראל". עכשיו מגיעה תוכנית הפרטת הקרקע לפתחה של הרשות השופטת. האם בג"צ ימנע את העברת הנכס החשוב והגדול ביותר שיש לציבור בישראל, הקרקע, לידיהם של בעלי הון ספורים? האם נמצא עצמנו אריסים על אדמתנו?

תזכורת: התוכנית להפרטת קרקעות ישראל ומשמעותה

עקרון הבעלות הלאומית על הקרקע נשמר בתנועה הציונית במשך למעלה מ-100 שנים, עד לכהונת ממשלת נתניהו הנוכחית שהחליטה להעביר את קרקעות ישראל, כולן, לבעלות פרטית. ב-3 לאוגוסט 2009 אישרה הכנסת את התיקונים לחוק. זוהי "הרפורמה" החשובה ביותר אותה חרט ראש הממשלה על דגל ממשלתו.

להמשך קריאה מהי הפרטת קרקעות ישראל? לחצו כאן:
http://adama-not-for-sale.co.il/?p=2383

footval
adama-not-for-sale.co.il
 


קרן לא קיימת
ביום רביעי הקרוב ידון בית המשפט העליון בעתירת מטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל כנגד ההפרטה אשר נחקקה בניגוד לחוק יסוד: מקרקעי ישראל. במקור, הוגשה העתירה הן כנגד מדינת ישראל והן כנגד קק"ל. למרבה ההפתעה, פרקליטות המדינה היא זו שהשיבה בשם ממשלת ישראל ומדינת ישראל גם יחד. באופן אבסורדי, קק"ל, גוף פרטי להזכירכם, מיוצגת על ידי הפרקליטות שנכנסת לרגע לנעליה של הסנגוריה הציבורית. ובזכות עצלנותה של קק"ל, יוצא שבא כוחה בבית המשפט, הפרקליטות, כותבת כי "יש להשתמש ברגעים חוקתיים אלה על מנת להביא לכלל סיום את עידן החריגות הישראלית, ולהצטרף למשפחת המדינות הדמוקרטיות בהן רוב שטח המקרקעין… מצוי בבעלות פרטית". במילים אחרות, קק"ל כורה לעצמה את הקבר. כל שנותר כעת הוא לספור את הדקות, עד שיבוא מאן דהוא שיוריד את הקרן ביגון לא קודר שאולה. 

חוזה המדינה ובניו
החל מיום א' ועד יום רביעי, יום הדיון, מקים מטה המאבק אוהל מחאה בגן הוורדים שסמוך לבית המשפט העליון על מנת להזכיר לבג"צ את תפקידו להגן על חוקי היסוד של מדינת ישראל. בינתיים, ראוי גם להזכיר לראשי קק"ל את דבריו של הרצל בנאום הפתיחה של הקונגרס הציוני החמישי ב-1901, בו הוקמה הקק"ל: "העם יהיה לא רק המייסד, אלא גם בעליו של הרכוש התכליתי הזה לצמיתות. על ידי זה אי אפשר יהיה ליחידים להשתמש בו ברצון עצמם, באפן שאינו מתאים עם כוונותיו של המייסד." מסתבר שהרצל לא רק חזה את קום המדינה, אלא גם את בערותם של אלה שיבואו כמה דורות אחריו.

עדי ארבל,
מקור ראשון
http://non-actual.blogspot.com/2010/07/090710.html

הוספת עריכה:

מעניין ומסקרן איפה יהיו החרדים בהמוניהם עכשיו נגד בג"ץ.

לא כשמדובר במלחמת כוחות אשכנזים-ספרדים, אלא בארץ ישראל גרידא…

האם מלבד התרבויות הגלותיות השונות בין מזרח למערב מעניינת אותם גם אדמת הקודש?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: